50 méter gyorsúszásban Nagy Gábor bajnok lett a serdülők között.

A Magyar Köztársaság 2005 évi Országos Serdülő Bajnoka 50 méter gyorsúszásban Nagy Gábor. Amikor ezeket a sorokat írom mindenki Kanadára figyel. Világbajnokság zajlik, ahol Cseh Laci révén az úszók már valamennyi éremből szereztek egyet. Egerben pedig a 15 -16 évesek mérték össze tudásukat.

Nem volt zavartalan a soproni úszók felkészülése, az utolsó edzéseket az uszoda kismedencéjének átépítése miatt, hol Bécsben, hol Székesfehérvárott a gyermek OB helyszínén tartották, de volt hogy elmaradt az edzés, mert a környéken nem volt szabad pálya. Ilyen körülmények között indulta szerdán Egerbe, de útközben  egy edzés a Fradiban, mert ugye itthon nem nagyon lehet. Visszatekintve, nem valami jól indult a  verseny.  Nagyon szorítottunk a rövidebbik hátúszó számában, de sajnos az ellenfelek is nagyon készültek, szoros versenyben ketten előzték meg Gábort a döntőben, így csütörtökön meg kellett elégednie a bronzéremmel. Következett a hosszabbik hát valamint az 50 méter gyors selejtezője. Sajnos egymás után volt a két szám, közte egy női selejtezővel, pihenni nem nagyon volt idő. Gábor  50 méter gyorson a 2. legjobb időt úszta, utána  a 200 háton "csak" negyedikként jutott tovább. Mi legyen- vetődött fel azonnal a kérdés versenyzőben edzőkben egyaránt. 2 biztos helyezés, vagy - ahogy később László Frigyes vezetőedző mondta a telefonba- húzzunk 19-re egy lapot? Eddig Gábor főként háton tűnt ki eredményeivel, bár Dániában éppen az 100 méter gyorson elért eredménye alapján kapta meg a legjobb férfi versenyzőnek járó különdíjat. Bejön - e a 19-re a lap, vagy nem. Ha csak ilyen egyszerű lenne a kérdés, akkor a statisztikát is segítségül hívhatnánk. De itt sokkal nehezebb volt a döntés. Hónapok óta  elsősorban a hátra készült versenyző és edző egyaránt, és persze nagyon nagy volt a tét. Végül megszületett a döntés, maradjon az 50 méter gyors. A középdöntőben már csak ezen a számon indult Gábor pénteken, ahol - igazolva döntés helyességét- a legjobb időt érte el, így este 5 óra után a négyes pályán ugrott a vízbe az aranyért. Mi kell az 50 méter megnyeréséhez? Egy jó rajt, aztán mindent bele, stílus, kitartás, erő és egy jó benyúlás... Gábor még a vízből sem szállt ki, mikor megcsörrent a telefonom, és László Frigyes újságolta határtalan örömmel, Gábor aranyérmet szerzett 50 méter gyorson. Hosszú évek óta újra van korosztályos magyar bajnoka a soproni úszásnak. Sokat kellet várni, rengeteget kellett dolgozni, de megérte. Újra a dobogó legmagasabb fokára állhat egy soproni úszó, aki nagyon megérdemelte már ezt a sikert. A telefonon egy nagyon boldog és lihegő fiú újságolta önfeledten, hogy rettenetesen örül, de szaladnia kell, mert kezdődik az eredményhirdetés. Maradt még izgalom a végére is. 100 méter háton 2 idővel az 5 pályán úszva ezüstérmet szerzett Gábor, hogy teljes legyen az éremkollekció.

Gratulálunk edzőinek László Frigyes vezetőedzőnek, valamint Kókai Zsolt edzőnek, és további sikereket, szép eredményeket kívánunk.